Schonen логотип

Біль у шиї

Біль у шиї зазвичай виникає внаслідок стресу, спазмів м’язів та неправильної постави. Чим старшими ми стаємо, тим частіше маємо цю проблему. Розглянемо основні причини та способи лікування болю у шиї.

Симптоми болю у шиї

Біль у шиї часто виникає через затискання м’язів. У таких випадках він поширюється на плечі, верхню частину спини та руки.

01

Ймовірне також виникнення болю внаслідок здавлювання нервів шийного відділу хребта. При цьому людина відчуває не лише дискомфорт у шиї, а й оніміння, слабкість, поколювання у руках.

02

Біль у шиї може супроводжуватися напруженням м’язів та спазмами, головними болями.

03

Повертаючи голову, людина відчуває клацання і хрускіт у шиї, що виникають через тертя кісток між собою або об зв’язки.

Як позбутися болю в шиї

Біль у шиї при повороті голови – часта скарга людей різного віку, які працюють за комп’ютером. Як правило, він має ниючий характер і є результатом тривалого статичного навантаження через перебування в одній позі. А з чим може бути пов’язаний різкий біль у шиї?

Причини болю у шиї

Неправильна постава під час перегляду телевізора або роботи за комп’ютером.

Незручне положення тіла під час сну.

Занадто різкі повороти та нахили голови.

М’язові спазми під час стресу.

Сильний біль у шиї, через який буквально неможливо повернути голову, може мати різні причини. Найчастіше це мікротравми після незручного положення тіла під час сну чи різкого руху. Не менш поширені причини – остеохондроз, остеоартроз та спондилоартроз. Суть цих захворювань полягає у зношуванні суглобів та міжхребцевих дисків. Вони вражають весь хребет, включно з 7 хребцями шийного відділу. Це проявляється болем у шиї, який може віддавати у плече та грудну клітину.

З остеохондрозом шийного відділу хребта можуть бути пов’язані головний біль, порушення зору, зниження чутливості рук та оніміння пальців. Для цієї недуги характерна також поява кісткових розростань (остеофітів) на хребцях, які поступово звужують отвір між ними, через що нервові корінці у шийному відділі хребта стискаються. При рухах кісткові шипи травмують корінці, а набряк, що розвивається, ще більше звужує канал. Нервовий корінець виявляється повністю здавленим, і виникає біль у вигляді прострілів.

Погіршує больові відчуття і напруження шийних м’язів, яким організм намагається хоч якось знерухомити уражену ділянку. Це може супроводжуватися порушенням мозкового та периферичного кровообігу, про що свідчать запаморочення, шум у вухах, падіння зору тощо.

До болю в шиї причетна і психосоматика. Якщо людина чимось пригнічена, засмучена, це може змушувати її несвідомо сутулитися, горбитися, нахиляти голову донизу. Постійна неправильна постава обов’язково спричиняє біль у структурах хребта, зокрема і в зоні шиї.

Профілактика болю у шиї

При стійкому болі в шиї, який не минає протягом тижня, необхідно звернутися до лікаря-ортопеда або невропатолога. Він призначить лабораторні аналізи та інші методи обстеження (МРТ, рентген, УЗД). Щоб усунути болі в шиї, в медицині використовують анальгетики, міорелаксанти (препарати, які розслаблюють м’язи), засоби для зменшення запалення (диклофенак натрію, преднізолон тощо). У деяких випадках потрібен прийом протисудомних препаратів і навіть антидепресантів.

У домашніх умовах рекомендується виконувати комплекс вправ, які зміцнюють м’язи шиї та прилеглих зон, покращують рухливість та знімають скутість у шиї та верхній частині спини. Ефективна вправа від болю в шиї – на опір. Сидячи зчепить пальці в замок і обома долонями 10 секунд тисніть на лоб, напружуючи м’язи шиї і тримаючи голову рівно. Робіть перерву на 10-15 секунд і повторюйте вправу 5-8 разів. Хороший результат дають також лікувальний масаж та мануальна терапія.

Лікування

При болю в шиї лікар може призначити безрецептурні знеболювальні препарати для внутрішнього та зовнішнього застосування.

Якщо окрім болю в шиї ви відчуваєте оніміння та слабкість рук, простріли в плечі чи передпліччі, вам необхідно звернутися до лікаря. Він покаже спеціальні вправи для розтяжки та зміцнення м’язів шиї. Якщо біль не минає, лікар може направити вас на додаткові обстеження (рентген, МРТ або КТ).

Аргетт Пластир від болю в шиї

Зняти біль у шиї та прилеглих зонах (у плечі, верхній частині спини) допомагає Аргетт пластир. Він містить цілий комплекс корисних речовин: метилсаліцилат, який сприяє усуненню болю та запалення, а також левоментол, камфору та вітамін Е, що мають знеболювальну, судинорозширювальну та розігріваючу дію. Поліпшення кровообігу в шиї за рахунок дії пластиру зменшує запалення, оскільки посилює виведення із зони ураження небажаних речовин (медіаторів запалення).

Пластир від болю у шиї Аргетт діє досить довго – протягом 12 годин. Його легко наклеїти та зняти, він не залишає на шкірі липких слідів. Зручно, що кожен пластир Аргетт упакований в окремий пакетик (саше).

Пластир від дикого болю в спині та суглобах.