Schonen логотип

Біль у стегні

Симптоми болю у стегні

Стегно може боліти збоку, у ділянці суглоба або в м’яких тканинах. При цьому неприємні відчуття або виникають періодично і є інтенсивними, або ж, навпаки, вони хронічні та негострі.
Боліти може як праве, так і ліве стегно; крім цього, больові відчуття можуть локалізуватися в ділянці паху.

Як позбутися болю в стегні

Тазостегнові суглоби людини щодня здійснюють безліч рухів і витримують велике навантаження. З віком у них, як і в інших суглобах, починаються дегенеративні, тобто руйнівні процеси. Про це свідчать хрускіт, скутість у рухах та біль у стегні.

Причини болю у стегні

Фізичні навантаження, підйом важких предметів, проблеми з м’язами, сухожиллями та зв’язками

Неприємні відчуття із зовнішнього боку та у верхній частині стегна можуть бути пов’язані з кисневим голодуванням через накопичення в тканинах токсинів, молочної кислоти, інших «шлаків». Зазвичай такі болі мають ниючий характер. Помічено, що м’язи стегна болять частіше у молодих людей.

Захворювання тазостегнового суглоба

Їх можна розпізнати за неприємними відчуттями на усій поверхні стегна. Також біль віддає у пахову ділянку. Суглобовий біль, як правило, постійний або ж у вигляді прострілів. Він дошкуляє переважно людям похилого віку.

Вікові зміни в кульшових суглобах починаються після 40 років. При цьому біль у них може бути пов’язаний із ураженням тканин навколо суглоба. Це запалення, мікронадриви волокон м’язів та кальцинування зв’язок. Такі порушення знижують еластичність цих тканин, тому вони ще більше пошкоджуються при високих навантаженнях та навіть при звичайних рухах.

Є й інші вікові причини болю в стегнах, наприклад нестача внутрішньосуглобової (синовіальної) рідини, що покращує амортизацію суглобів, а також тертя суглобових поверхонь одна об одну та їх пошкодження. У більшості випадків біль у кульшових суглобах – це результат їхнього артрозу (коксартрозу).

Психосоматика біль у стегні зазвичай не спричиняє. А ось неправильне навантаження на кульшові суглоби через перекіс тазу – навпаки. Причиною можуть бути проблеми з гомілковостопними або колінними суглобами, трохи різна довжина ніг через плоскостопість, локальне порушення тонусу м’язів спини (зліва або справа) через їх спазм. Усе це призводить до того, що верх стегнових кісток знаходиться на різній висоті, тому навантаження на суглоби нерівномірне і біль у них хронічний.

Ще одна часта причина болю – наслідки травм. Навіть якщо все загоїлося, в місцях пошкоджень навколо суглобів стегна можуть утворитися кальцинати в м’язах і зв’язках («відкладення солей»), фіброзні зміни зв’язок та сухожиль (розростання тканин з утворенням рубців), і зберігатиметься порушення кровообігу.

 Профілактика болю у стегні

Біль у стегні може бути сильний, різкий і пекучий, помірний і ниючий, постійний або такий, що загострюється час від часу при ходьбі. Іноді цей біль віддає в пах, коліна, може бути і біль, що тягне по нозі від стегна. З’ясувати його причину має лікар-ортопед чи травматолог. Може знадобитися також консультація невролога. Доведеться пройти й низку обстежень.

Як зняти біль у стегні – вирішує лікар залежно від стану пацієнта та причин патології. Якщо біль сильний і не дає ходити, його можна зняти досить швидко, за 1-3 дні за допомогою медикаментів, які мають знеболювальну та протизапальну дію (наприклад, диклофенак натрію). Хороший результат дає ударно-хвильова терапія для лікування м’язів та зв’язок.

При хронічному болю, пов’язаному з віковим коксартрозом, необхідне комплексне лікування, спрямоване на всі структури кульшових суглобів і прилеглих тканин. За показаннями використовують внутрішньосуглобові ін’єкції гіалуронової кислоти, хондропротектори для прийому всередину та нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, диклофенак натрію (всередину та/або зовнішньо).

Лікування

Точно виявити причину і локалізацію болю допоможе ортопед. Після обстеження він призначає відповідну терапію, зокрема знеболювальні препарати місцевої дії. Для зменшення болю та покращення рухливості суглобів доречною буде лікувальна гімнастика.

Аргетт Спрей та Аргетт Пластир від болю в стегні

Прибрати біль у стегні – завдання непросте, особливо якщо в кульшовому суглобі розпочалися вікові дегенеративно-дистрофічні процеси. Проте зменшити її цілком реально. Для цього рекомендується використовувати місцеві (топічні) засоби з диклофенаком натрію. Саме такий склад має Аргетт спрей. У ньому працює і активна речовина, і форма випуску: диклофенак у вигляді спрею добре проникає у місце локалізації патології та зменшує там запалення і біль. Результат від використання спрею Аргетт зазвичай починає проявлятися за півгодини після його використання. А відчуття печіння в суглобі зменшується завдяки тому, що у складі спрею Аргетт є ментол, який створює приємне відчуття прохолоди.

Якщо біль у стегні не розлитий, а точковий, можна використовувати пластир Аргетт. Він містить метилсаліцилат, левоментол, камфору та вітамін Е. Комплекс цих активних речовин має знеболювальну, протизапальну та судинорозширювальну дію.

Рекомендується використовувати спрей Аргетт тричі на день, а пластир – 2 рази на добу, оскільки він діє протягом 12 годин. Застосування спрею та пластиру Аргетт сприяє зменшенню болю в тазостегновому суглобі та нозі, допомагає зробити ходу легкою і не відчувати скутості у рухах.

Крім того, дуже сильний біль допоможе зменшити Аргетт пластир із лідокаїном. Його дію можна порівняти зі знеболювальною ін’єкційною блокадою.

Проникає безпосередньо в вогнище запалення та швидко полегшує біль!
Пластир від дикого болю в спині та суглобах.