Schonen логотип

Біль у спині

Симптоми болю у спині

01

Біль у спині може бути ниючим або гострим, постійним або періодичним, з’являтися під час певних рухів.

02

Біль може локалізуватися в різних ділянках спини і віддавати в плече, шию, грудну клітку або кінцівки.

Як позбутися болю в спині

У медицині є окрема галузь – вертебрологія. Вона вивчає особливості розвитку та лікування болю в спині, пов’язаного з патологією хребта. Найчастіше такий біль зумовлений остеохондрозом, спондильозом та остеоартрозом.

Причини болю у спинi

Запалення м’яких тканин

Біль ниючий, найчастіше – постійний і не змінюється під час рухів або при зміні положення тіла. У цьому випадку можна запідозрити розвиток захворювання хребта.

Травми, протрузії або грижі міжхребцевих дисків

Ці патології провокують гострий біль. Також можуть зумовити зменшення рухливості різних відділів спини, оніміння кінцівок та інші неврологічні симптоми.

Радикуліт

Проявляється сильним болем у спині, найчастіше в попереку. Супроводжується запальним процесом, спазмами і болями у м’язах хребта.

Якщо людина не мала травм, то поява болю в спині зазвичай є результатом віку та нездорового способу життя. Недостатня фізична активність, наявність зайвої ваги – це фактори, що призводять до розвитку дегенеративних та дистрофічних порушень у хрящах міжхребцевих дисків, а також у самих хребцях та суглобах.

Желеподібна серцевина дисків між хребцями стає сухішою та менш еластичною. Диски сплющуються, зближуються (тому люди похилого віку стають нижчими на зріст, ніж були в молодості), а головне – гірше виконують свою функцію з амортизації руху хребців. Звідси й біль. Мало того, фіброзне кільце, в якому знаходиться диск, може розірватися, і його драглиста серцевина випинається назовні, перетискаючи корінці нервів. Це дуже болісна грижа міжхребцевого диска.

Організм людини чинить спротив болю в хребті як може: м’язи рефлекторно напружуються, бо намагаються знерухомити уражену ділянку. Спершу це допомагає, але ненадовго. Надалі, навпаки, такий спазм м’язів зумовлює біль ще й у них самих. Утворюється замкнене коло: біль – спазм м’язів – і ще сильніший біль. При тривалому спазмі в ураженому м’язі теж починаються дистрофічні зміни: м’язові волокна гинуть і заміщаються сполучною тканиною. Так поступово розвивається скутість, що заважає рухатися.

Біль у спині найчастіше пояснюється ураженням поперекового або шийного відділу хребта. Ймовірний він і між лопатками, і в будь-якому іншому місці спини. Безпосередні його причини завжди органічні, тобто пов’язані з патологічними змінами у структурі хребців. А ось основою болю у спині може бути психосоматика. Так, стрес змушує людину несвідомо напружувати м’язи голови, шиї та спини. Якщо такий стан триває досить довго, то поява больових відчуттів неминуча.

Профілактика болю у спині

При болях у спині важливо встановити їхню причину, а для цього необхідно звернутися до лікаря. Адже, крім названих вище факторів, цей біль може бути і не пов’язаний з хребтом. Іноді він стає результатом патології серця, порушення в роботі стравоходу (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба), онкопатології тощо.

Якщо ж точно відомо, що неприємні відчуття зумовлені саме проблемами з хребтом, то допоможуть засоби профілактики. Так, надійне знеболювальне для спини – це професійний розслаблювальний масаж. «Вправити» міжхребцеву грижу він не допоможе, але дещо зменшить біль за рахунок вивільнення раніше затиснутих спазмом нервових закінчень.

Корисна також і фізкультура. Чудова вправа від болів у спині – повільні нахили вперед сидячи на підлозі з випрямленими ногами. Важливо намагатися не згинати коліна. В ідеалі потрібно торкнутися ніг грудною кліткою. Під час виконання цієї вправи задіяні всі м’язи спини, а також сідничні та частина м’язів стегон. Якщо виконувати її регулярно по 5-10 разів, м’язи зміцнюються та краще підтримують хребет.

Для профілактики болю в спині також дуже корисне плавання. Під час перебування у воді зміщення у хребті вирівнюються, спазми знімаються, що сприяє покращенню самопочуття.

Лікування

При симптомах болю у спині варто звернутися до лікаря: він проведе огляд та встановить причини стану. Для усунення болю лікар може порадити знеболювальний засіб. Також спеціаліст призначить певний комплекс вправ лікувальної фізкультури.

Аргетт Пластир від болю в спині

Ліки від болю в спині можуть бути як для прийому всередину, так і місцевої  дії. Без призначення лікаря дозволяється використовувати лише безрецептурні місцеві (топічні) засоби. Це може бути мазь, гель, спрей, пластир. Активні речовини з таких засобів надходять до місця болю безпосередньо, а не через кровотік, тому менше лікарське навантаження на організм і менший ризик побічних реакцій. Так, пластир від болю в спині Аргетт містить метилсаліцилат, який сприяє усуненню болю та запалення, а також левоментол, камфору та вітамін Е, що мають аналгетичну, судинорозширювальну та розігріваючу дію.

Застосування пластиру Аргетт допомагає точково знеболити саме те місце, де локалізовано біль. Він легко наклеюється та міцно тримається 12 годин, а після зняття не залишає слідів на шкірі. Зручно, що кожен пластир упакований в окремий пакетик (саше). Пластир Аргетт – це надійний засіб від болю в спині.

Пластир від дикого болю в спині та суглобах.