Schonen логотип

Біль у м’язах

Симптоми болю у м’язах

01

Біль у м’язах як під час руху, так і у стані спокою.

02

Біль слабкий, ледь відчутний або, навпаки, настільки сильний, що пошкоджений м’яз відмовляється працювати.

Як позбутися болю в м’язах

Біль у м’язах поширений не менше, ніж інші його види. Він заважає рухатись, змушує відмовлятися від планів, а головне – стає причиною для хвилювання. Чому з’являється біль у м’язах, з чим він пов’язаний і як його усунути?

Причини болю у м’язах

Надмірні спортивні навантаження

Біль виникає через ненормовані фізичні вправи та мікротравми внаслідок цього.

Розтягнення

Біль у м’язах з’являється після невдалого руху або падіння.

Психологічний стрес

Через емоційне потрясіння організм виробляє гормони, які змушують м’язи напружуватися та роблять їх більш вразливими. Саме тому після напруженого робочого дня у вас може боліти спина.

Найчастіше біль виникає у великих м’язах після їх надмірного напруження. Це кожен відчував на собі: довелося багато поприсідати – болять м’язи ніг та спини, попіднімати вгору щось важке – болять руки. Такий біль (крепатура) добре знайомий людям, які тренуються у спортзалі та виконують вправи на силових тренажерах. Його причина – накопичення у м’язах молочної кислоти як побічного продукту реакцій вироблення необхідної організму енергії. Крепатура не становить великої небезпеки, але здатна суттєво обмежити можливість рухатися. Гірше, якщо в процесі тренування людина не розрахувала свої сили і відбулася травма якогось м’яза, наприклад його мікророзрив. У такому разі біль зберігатиметься довше, і щоб зняти його, може знадобитися знеболювальне.

Якщо займатися спортом постійно і збільшувати навантаження поступово, то м’язи до нього адаптуються і крепатура не виникатиме. Інша справа, якщо людина в зал взагалі не ходить, важку роботу не виконує, а має серйозне хронічне захворювання, наприклад цукровий діабет, ураження нирок, лейкоз. При цих недугах теж можливе накопичення у м’язах молочної кислоти та поява в них болю.

Інша поширена причина болю у м’язах пов’язана з наслідками травм та хронічними хворобами опорно-рухового апарату, особливо остеохондрозом. Больові імпульси від місця ураження надходять у спинний мозок, а звідти – до м’язів, спричиняючи їх рефлекторний спазм, який зберігається тривалий час. Нервові корінці та кровоносні судини часто-густо виявляються затиснутими між спазмованими м’язами, через що біль ще посилюється. У такому разі потрібен препарат, який допоможе позбутися болю в м’язах, суглобах, зв’язках тощо.

Профілактика болю у м’язах

Щоб уникнути болю в м’язах після активних тренувань або важкої фізичної роботи, важливо дотримуватися низки правил:

Кожне заняття (зміну) починати з розминки, а закінчувати – заминкою. Це допоможе плавно зменшити утворення у м’язах молочної кислоти.

Під час тренування або праці робити часті перерви на кілька хвилин, щоб молочна кислота виводилася з м’язів.

Вдома увечері приймати ванну протягом 15-20 хвилин. Гаряча вода сприяє розширенню кровоносних судин, тому покращується приплив крові до м’язів та їх постачання киснем (молочної кислоти утворюється менше).

Якщо біль у м’язах пов’язаний з їх спазмом внаслідок захворювання опорно-рухового апарату, то способом профілактики може бути масаж, лікувальна фізкультура, медитація для психічного розслаблення, носіння поясу, що зігріває, бандажа тощо. Благотворно впливають на самопочуття також народні засоби та водні процедури. Так, перевірений засіб від болю в м’язах – це контрастний душ, шавлієва або хвойна ванна.

Лікування

Як правило, біль у м’язах минає за декілька днів. Для полегшення стану можна приймати або наносити на болючу ділянку безрецептурні знеболювальні та протизапальні препарати. Якщо біль у м’язах посилюється та стає нестерпним, необхідно звернутися до лікаря. Після додаткових обстежень він підбере вправи для відновлення роботи м’язів.

Аргетт Спрей від болю в м’язах

Якщо неприємні відчуття пов’язані з перенапруженням у м’язах і крепатурою, не потрібно приймати всередину ніяких ліків від болю без призначення лікаря. Тим більше це стосується випадків, коли біль у м’язах – результат якогось хронічного захворювання. Різного роду знеболювальні системні дії – це зайве лікарське навантаження на організм. Інша річ – препарати від болю у м’язах місцевої дії. При їх використанні у внутрішнє середовище організму потрапляє значно менше активної речовини. Основна її частина проникає безпосередньо в осередок болю і там чинить свою дію. Саме такий принцип впливу на організм має Аргетт спрей з диклофенаком натрію: він чудово вбирається в шкіру, досягає місця локалізації болю в м’язах, суглобах та зв’язках та інших задіяних структурах та зменшує в них запалення та біль. Лише за три дні Аргетт спрей сприяє усуненню болю у м’язах у більшості випадків.

Проникає безпосередньо в вогнище запалення та швидко полегшує біль!