Schonen логотип

Біль у стопі

Симптоми болю у стопі

01

Виникає набряк, відчувається скутість рухів.

02

Уражена ділянка червоніє, болить при натисканні.

03

Утворюється синець на ураженій ділянці.

04

Боляче ступати на ногу при ходьбі.

Як позбутися болю в стопі та «кісточці»

Стопа людини має складну будову – багато суглобів, м’язів, сухожиль, зв’язок. Їх пошкодження чи патологія, а також переломи кісток можуть зумовлювати біль. Навіть тривала ходьба провокує у ступнях неприємні відчуття. Однак біль у стопі, пов’язаний зі втомою ніг, відрізняється від болю, що з’являється внаслідок якихось порушень.

Причини болю у стопі

Травма гомілковостопного суглоба. Через розтягнення, скручування або розрив зв’язок навколо кістки утворюється набряк, тому на травмовану ногу важко ступати.

Підошовний фасциїт. Біль у п’ятці виникає через пошкодження зв’язки, розташованої вздовж підошви ноги.

Неправильне взуття. Через те, що ви носите занадто високі підбори, вузьке або не за розміром підібране взуття, стопи не отримують нормального кровопостачання, знаходяться у неприродному положенні та швидко стомлюються.

Пошкодження ахіллового сухожилля. Ахіллове сухожилля з’єднує литкові м’язи з п’ятковою кісткою. Воно працює, коли ви бігаєте, стрибаєте чи стаєте навшпиньки. Пошкоджується часто під час занять спортом, при занадто інтенсивних навантаженнях та численних мікротравмах.

Біль у стопі при ходьбі найчастіше пояснюється тим, що взуття неякісне або не підходить людині. Так, популярні зараз жіночі балетки – не найкращий варіант на кожен день. Абсолютно плоска і тонка підошва, крізь яку відчувається кожен камінчик на дорозі, може бути причиною болю в поперечному або поздовжньому зводі стопи. Ще гірші наслідки постійного носіння взуття на високих підборах. Стопи деформуються, і біль у них може бути хронічним.

У спортсменів-бігунів на початку тренування часто виникає колючий біль у п’яті. Це страждає ахіллове (п’яткове) сухожилля. Потрібно контролювати навантаження, щоб уникнути його розриву.

Сильний біль у великому пальці стопи може бути пов’язаний не зі структурами стопи, а з подагрою. Це захворювання спричинене порушенням обміну речовин (пуринового обміну) і найчастіше вражає чоловіків, які віддають перевагу м’ясній їжі.

У жінок біль у великому пальці стопи має переважно іншу причину: це вальгусна деформація (халюс вальгус). Для неї характерні деформація суглоба зі збільшенням у розмірах кісточки першого пальця стопи з внутрішньої сторони, її набряклість, почервоніння та біль у стопі після ходьби. Це захворювання має спадкову причину та лікується лише оперативним шляхом.

Причиною болю в стопі може бути і шпора п’яти – розростання кістки п’яти через підошовний фасціїт. Це запалення сухожилля травматичного характеру через носіння незручного взуття та неправильний розподіл навантаження на стопу.

Серед причин болю важливо згадати також бурсит та тендиніт різних структур стопи, пошкодження м’язів, нервів, зв’язок тощо. Для встановлення правильного діагнозу важливо проконсультуватися у лікаря-ортопеда та пройти медичне обстеження.

Профілактика болю у стопі

Щоб зняти біль у стопах, у більшості випадків достатньо купити якісне зручне взуття відомого бренду. Воно не повинно стискати пальці, створювати деформацію стопи та зони особливого напруження. Найкраще купувати ортопедичне взуття зі спеціальними устілками, вкладками-супінаторами. Може знадобитися і носіння ортезу для фіксації стопи.

Пекучий біль у стопі ноги може зменшити прохолодна ванночка для ніг, відпочинок, зниження навантаження. Хороші результати дає лікувальна фізкультура. Так, розтягнення сухожиль на п’ятах, підвищення їх еластичності є профілактикою розвитку п’яткової шпори. Існують спеціальні вправи, які рекомендується виконувати при болях у стопі, їх може підказати лікар-ортопед чи фахівець із реабілітації.

Лікування

При болю у ногах доречно дати їм відпочинок. Для цього достатньо лягти чи сісти так, щоби стопи були на підвищенні. Можна зробити холодний компрес на болючі ділянки. Також допомагає прийом безрецептурних знеболювальних препаратів. Якщо біль дуже сильний, то потрібно негайно звернутися лікаря або викликати швидку допомогу, оскільки такий симптом буває ознакою перелому якоїсь кістки стопи.

Аргетт Спрей від болю в стопі та «кісточці»

При болю в стопі, її суглобах, м’язах, сухожиллях та зв’язках застосовуються різні методи лікування. Це може бути електро-, фізіотерапія, лікувальна фізкультура, ударно-хвильова терапія, оперативне втручання. Якщо біль у стопі заважає звернутися до лікаря, спершу важливо забезпечити ногам спокій, знизити навантаження і скористатися спреєм Аргетт. Він сприяє зменшенню болю при будь-яких травматичних та запальних захворюваннях стопи (містить диклофенак натрію). Навіть якщо болить і почервоніла кісточка великого пальця, Аргетт спрей допоможе зменшити неприємні відчуття. А коли стан покращиться, можна буде проконсультуватися у травматолога чи ортопеда.

Проникає безпосередньо в вогнище запалення та швидко полегшує біль!