Schonen логотип

Біль у коліні

Симптоми болю у коліні

01

Коліно «ниє», ногу важко згинати.

02

Скрип та хрускіт при розпрямленні/згинанні ноги в коліні.

03

Набрякають м’які тканини і коліно збільшується у розмірах.

04

З’являються гематоми і точкові крововиливи у м’які тканини.

05

Підвищується температура – як місцева (на ділянці суглоба), так і загальна.

06

Слабкість м’язів, швидка стомлюваність при русі.

Як позбутися болю в коліні

Ниючий біль у коліні, а частіше – в обох – зазвичай є ознакою остеоартрозу. Це захворювання вражає практично всіх. Навіть якщо у 40-50 років суглоби ще не болять, перші ознаки остеоартрозу можна побачити на рентгенівському знімку. Люди старше 60 років вже скаржаться на біль у колінах та кульшових суглобах. А для молодих є такий орієнтир: якщо при рухах хрустить у колінах чи спині, остеоартроз неодмінно з’явиться у майбутньому.

Причини болю у коліні

Травми. При травмі біль миттєвий, гострий, сильний. Він вщухає, якщо вражену ділянку зафіксувати, а рухи – обмежити.

Остеоартроз. Порушення метаболізму з віком спричиняє ушкодження хрящової, кісткової тканини та зв’язкового апарату суглоба коліна. Біль (здебільшого ранковий) при остеоартрозі у літніх людей часто відчувається в бічній ділянці коліна.

Реактивний артрит коліна. Гостре запалення колінного суглоба, спровоковане інфекцією. Біль відчувається постійно і посилюється при русі.

Псевдоподагра. Характерна для суглоба коліна патологія, при якій у тканинах відкладаються солі кальцію.

Бурсит. Запалення суглобової капсули. Біль посилюється при русі.

Тендиніт. Запалення сухожилля коліна, що призводить до його дистрофії. Біль варіює від сильного до дуже сильного. Посилення синдрому відбувається при русі суглоба, зміні погоди, обмацуванні (пальпації) коліна.

Тендіноз. Дистрофічні зміни в сухожиллях великих м’язів коліна, що супроводжуються кальцифікацією тканин і їх переродженням. Біль, виражений під час руху, стихає в спокої.

Дуже часто біль у коліні пов’язаний з остеоартрозом. Причина цього захворювання в тому, що суглоби з роками зношуються: хрящі в них втрачають еластичність, стають тонкими, розтріскуються… Вони втрачають властивості амортизаторів, і кісткам доводиться витримувати великі навантаження. Через це на їх суглобових поверхнях утворюються нарости, які називають остеофітами. Усі ці зміни призводять до появи запалення, тому виникає і біль, який часом дуже сильний і заважає рухатися.

Захворюванням уражаються різні суглоби, найчастіше – колінні (гонартроз), кульшові (коксартроз), а також суглоби хребта (остеохондроз). Це погана новина, а хороша в тому, що у більшості людей остеоартроз прогресує повільно, до глибокої старості.

Причини цього захворювання – порушення обміну речовин у суглобах, пов’язане з нераціональним харчуванням, наявністю зайвої ваги та гіподинамією. І чим більша вага людини, тим гірше суглобам. При гонартрозі, наприклад, важко присідати, виникає біль у колінах при згинанні, тривалій ходьбі або навіть при короткій, але сходами, особливо вниз. Спадковість, гормональні порушення та травми рідше призводять до розвитку цього захворювання.

Профілактика болю в коліні

Люди часто називають остеоартроз «відкладенням солей» і намагаються лікуватися, м’яко кажучи, дивовижними способами. Наприклад, в інтернеті можна знайти поради про те, що корисно «розробляти» хворий суглоб, рухаючись по кімнаті навколішки. Насправді це не допоможе, а лише посилить біль. У гострому періоді, навпаки, потрібно обмежити рухи, що завдають біль.

Народні засоби на кшталт спиртової настойки лікарських трав для розтирання не зашкодять, але особливо й не допоможуть усунути біль у коліні. Справа в тому, що суглоб руйнується зсередини, а компоненти різних домашніх засобів не проникають настільки глибоко.

Для лікування та профілактики болю в колінах застосовують препарати різних класів:

  • нестероїдні протизапальні засоби (НПЗП), які сприяють зменшенню болю;
  • глюкокортикостероїди – препарати, що теж сприяють усуненню запалення, але мають більше побічних ефектів;
  • хондропротектори для захисту суглобів від руйнування, які приймають тривалими курсами;
  • препарати гіалуронової кислоти для збереження еластичності суглобів тощо.

Лікування

Больовий синдром у коліні зазвичай усувають шляхом впливу на больові рецептори за допомогою знеболювальних препаратів, розтирань коліна із застосуванням засобів місцевої дії, акупунктури тощо. Для підвищення ефективності медикаментозного лікування його доповнюють фізіотерапією.

Аргетт спрей від болю в коліні

Аргетт спрей (SHCONEN) належить до першої групи, яка використовується дуже широко, – це нестероїдний протизапальний засіб диклофенак натрію. Його нанесення та втирання в зону болю по 3 рази на день допомагає зняти біль у коліні та запалення у суглобі. Завдяки місцевій дії диклофенак практично не надходить у системний кровотік, тому Аргетт спрей набагато безпечніший, ніж нестероїдні протизапальні засоби для прийому внутрішньо, в плані негативної дії на шлунково-кишковий тракт.

Знеболювальні властивості диклофенаку натрію підтверджені великим клінічним досвідом – він використовується в медицині вже багато десятиліть. У складі Аргетт спрей міститься якісна субстанція диклофенаку натрію німецького виробництва.

При болі в коліні спрей Аргетт можна використовувати без рецепта лікаря, просто за інструкцією.

Проникає безпосередньо в вогнище запалення та швидко полегшує біль!