Schonen логотип

Біль у плечі

Симптоми болю у плечі

Біль у ділянці плеча буває різний за характером та силою. Може мати ниючий характер, виникати епізодично або, навпаки, турбувати постійно. Місце, де виник біль, часто набрякає.

Причини болю у плечi

Розтягнення зв’язок 

виникає не тільки у професійних спортсменів, а й у людей, які не займаються спортом. Наприклад, до розтягнення зв’язок може призвести носіння занадто важких сумок. Біль посилюється, коли людина намагається рухати суглобом або натискає на нього рукою.

Запалення сухожиль (тендиніт) 

зазвичай є результатом регулярних значних навантажень. При важкій роботі сухожилля труться об поверхню суглоба і запалюються, що призводить до хронічного ниючого болю.

Грижі у шийному відділі хребта

тиснуть на нервові корінці або защемлюють їх, унаслідок чого больові відчуття поширюються в плече або руку.

Артрит або артроз

призводить до запалення плечового суглоба. При цьому людина відчуває сильні напади болю, тому їй важко рухати рукою.

Пошкодження манжетки плеча 

з’являються, як правило, після виконання не зовсім звичних рухів. Біль при цьому виникає через день-два.

Остеохондроз шийного відділу хребта

характеризується болем, який віддає в руку і посилюється при повороті голови.

Міалгія 

(біль у м’язах, зокрема і плечових) виникає через переохолодження, занадто довге перебування в одній позі, стрес тощо. Людина при цьому відчуває ниючий біль, який посилюється при піднятті рук.

Травми плеча, а

саме перелом або вивих, не завжди можна розпізнати відразу. Біль з’являється після удару або падіння на плече і супроводжується набряком, появою гематоми, деформацією суглоба або кістки, погіршенням рухливості суглоба.

Як позбутися болю в плечі

Часто біль у плечі є наслідком травми. Йдеться необов’язково про наслідки падіння чи ушкодження під час занять спортом. Травма може бути пов’язана з рухами рук і плечей, що повторюються і пов’язані з виконанням якоїсь роботи. Однотипні рухи з навантаженням, навіть дуже помірним, але постійним чи дуже тривалим, можуть спровокувати мікропошкодження в м’язах і суглобах, що спричинить ниючий біль у ключиці і плечі. До травматичних належать і болі, пов’язані з тривалим перебуванням у незручній позі. Таке буває після сну: після пробудження відчувається дискомфорт та біль у певній зоні.

До появи болю в плечі схильні люди, які ведуть малорухливий спосіб життя. При нестачі фізичної активності у плечових (та інших) суглобах порушується кровообіг, завдяки якому вони повинні отримувати всі необхідні речовини. Одночасно нетреновані, слабкі м’язи погано виконують свою функцію з підтримки тіла. Дається взнаки ще й те, що у більшості з нас є порушення постави через викривлення хребта (сколіозу). Біль стає результатом защемлення нервових волокон та погіршення постачання суглобів корисними речовинами.

До поширених причин болю в плечі належать також запальні процеси у різних його структурах. Так, це може бути бурсит, артрит, тендиніт, капсуліт, артроз, неврит плечового суглоба, плечолопатковий періартрит тощо. Якщо біль не минає протягом тижня, важливо звернутися до лікаря, щоб він з’ясував його причину і призначив лікування.

Профілактика болю у плечі

Для профілактики болю в плечі важливо спати на ортопедичному матраці та такій самій подушці. Ще одне умова – здоровий спосіб життя, тобто правильне харчування з підтриманням у нормі маси тіла та достатня фізична активність.

У багатьох людей суглоби реагують болем на переохолодження, тому варто завжди одягатись за погодою. А добрі народні засоби – це всілякі настоянки для розігріву тканин (з червоним перцем, спиртом, скипидаром тощо).

Знеболювальне для прийому всередину найкраще вибере і правильно призначить лікар. Самостійно від болю у плечі можна використовувати лише безрецептурні ліки. Не гірше за такі препарати у багатьох випадках допомагають вправи, які входять до комплексу лікувальної фізкультури при болю в плечі. Його може призначити лікар-реабілітолог.

Лікування

Обов’язково зверніться до лікаря. Він огляне плече, аби виявити відхилення від норми, оцінить амплітуду рухів та силу м’язів. За необхідності порекомендує додаткові обстеження та може призначити протизапальні препарати, щоби зняти запалення. Для прискорення одужання доречною можуть бути лікувальна фізкультура та фізіотерапія. Полегшити біль у плечі також можуть безрецептурні знеболювальні препарати як для внутрішнього, так і зовнішнього застосування. Гарно себе зарекомендували у лікуванні болю у плечі гарячі та холодні компреси.

Аргетт Пластир від болю в плечі

У багатьох людей часто виникає біль у плечі та плечовому суглобі, а в деяких він практично постійний. Такий біль зазвичай посилюється після носіння чогось важкого та іншої фізичної активності. Інтенсивність його буває дуже різною, як і причини. А ось зняти біль у плечі допомагає один добрий засіб… Це Аргетт пластир, просочений метилсаліцилатом, левоментолом, камфорою і вітаміном Е. Після наклеювання на шкіру в зоні болю ці речовини поступово вивільняються, глибоко вбираються у шкіру і надають знеболювальну, протизапальну, судинорозширювальну та зігрівальну дію.

Аргетт пластир випускається у двох розмірах (4,2 х 6,5 см та 10 х 12 см), тому можна вибрати такий, який краще підходить. Протягом доби достатньо використовувати лише 2 пластири, кожен з них діє протягом 12 годин – сприяє зменшенню болю та запалення у плечі, незалежно від причини їх виникнення.

Пластир від дикого болю в спині та суглобах.