Schonen логотип

Біль у зап’ястку

Симптоми болю у зап’ястку

Біль в зап’ястку може бути дуже різним. При остеоартриті він схожий на «тупий зубний біль», при карпальному тунельному синдромі зазвичай виникає відчуття поколювання, особливо в нічний час. Точне визначення локалізації болю також може допомогти у з’ясуванні його причини.

Як позбутися болю в зап’ясті

Люди, які мають професії, пов’язані з роботою за комп’ютером, часто відчувають пекучий біль у зап’ясті. Він виникає в руці, якою людина рухає мишу. Щоб зняти біль у зап’ястку, важливо спочатку з’ясувати його причини.

Причини болю у зап’ястку

Забиття та травми

Таке трапляється, коли доводиться різко спиратися на виставлену вперед руку. Пошкодження променевозап’ясткового суглоба часто виникають під час занять різними видами спорту, такими як боулінг, гольф, гімнастика, катання на сноуборді тощо.

Хронічне пошкодження

Будь-які види діяльності, пов’язані з повторюваними рухами в променевозап’ястковому суглобі – заняття тенісом, гра на віолончелі, їзда нерівною дорогою – можуть призводити до запалення тканин навколо суглобів або розвитку стресових мікропошкоджень, особливо якщо не робити перерв протягом декількох годин. Практично всі види роботи руками – навіть рукоділля і стрижка волосся – можуть призвести до появи болю в кисті, якщо займатися ними часто і тривалий час.

Остеоартрит

Цей тип артриту повільно розвивається протягом великого періоду через те, що хрящі, які покривають суглобові поверхні кісток, зазнають патологічних змін. Остеоартрит зап’ястного суглоба зустрічається зазвичай у тих, хто мав травму суглоба в минулому.

Карпальний тунельний синдром

Розвивається через здавлювання серединного нерва в карпальному каналі (на долонній поверхні зап’ястку). Діабет, ожиріння, ревматоїдний артрит і подагра підвищують ризик розвитку тунельного карпального синдрому.

Ревматоїдний артрит

При цьому захворюванні імунна система починає атакувати власні тканини організму. При ревматоїдному артриті нерідко розвивається ураження променевозап’ясткових суглобів, зазвичай обох відразу.

Якщо робоче місце обладнане неправильно, то під час роботи з комп’ютерною мишкою користувачам доводиться вигинати кисть руки. Це стає причиною розвитку професійного захворювання під назвою карпальний тунельний синдром.

Справа в тому, що через досить вузький зап’ястковий канал (тунель) проходять серединний нерв та дев’ять сухожиль м’язів кисті. Внаслідок неприродного вигину зап’ястя, постійного статичного навантаження та великої кількості одноманітних рухів при роботі з мишею протягом 8 годин робочого дня порушується кровообіг та робота сухожиль, а також відбувається затискання та запалення серединного нерва.

Симптоми цього захворювання – оніміння та біль у зап’ясті при згинанні, відчуття слабкості в руці, оніміння пальців, зниження чутливості. Згодом людина втрачає силу та спритність пальців. Залежно від того, шульга вона чи ні, біль у зап’ясті може виникнути у лівій чи правій руці.

Крім карпального тунельного синдрому біль у кистях рук можуть провокувати інші захворювання, що вражають весь організм, – ревматоїдний поліартрит, остеоартроз, подагра тощо.

Профілактика болю у зап’ясті

Якщо пульсуючий чи ниючий біль у зап’ясті виникає під час роботи за комп’ютером або після неї і минає (зменшується) у відпустці, то швидше за все це саме карпальний тунельний синдром. Для його профілактики важливо змінити своє робоче місце так, щоб воно було ергономічним. Це означає, що комп’ютерний стіл не повинен бути дуже високим чи низьким. Робоча рука не повинна постійно згинатися, не мати опори. Можливо, проблему вдасться усунути регулюванням висоти комп’ютерного крісла. Не менш важливо, щоб робоча поверхня була досить просторою – клавіатура, миша та руки користувача повинні на ній розміщуватись вільно.

У разі наявності хронічних захворювань, що вражають суглоби, ймовірність болю в зап’ясті можна знизити завдяки їх адекватному лікуванню. Для кожного конкретного пацієнта схему терапії найкраще визначить лікар – ревматолог, невролог чи терапевт.

Лікування

При незначних ушкодженнях добре допомагають холод, спокій і застосування безрецептурних знеболювальних засобів. Якщо біль та набряк не минають протягом декількох днів або посилюються, зверніться до лікаря. При несвоєчасно розпочатому лікуванні функція суглоба погіршується, одужання настає пізніше, а період непрацездатності триває довше.

Аргетт пластир від болю в зап’ясті

Як лікувати біль у зап’ясті, зумовлений карпальним тунельним синдромом? Сучасна медицина пропонує різні методи: магнітотерапію, інтерферентну та ударно-хвильову терапію. Крім того, лікар може призначити прийом знеболювальних препаратів, порекомендує носити ортез. У деяких випадках потрібна хірургічна операція, щоб звільнити нервові волокна, затиснуті в зоні карпального каналу.

Усунути біль у зап’ясті допомагають і засоби місцевої дії, які можна використовувати самостійно. Це, наприклад, пластир Аргетт, що зменшує біль та запалення (містить метилсаліцилат, левоментол, камфору та вітамін Е). Використовувати його рекомендується двічі на день – вранці та ввечері, перед сном до покращення стану (зазвичай на це потрібно 2-3 дні). Пластир діє протягом 12 годин.

Пластир від дикого болю в спині та суглобах.