Schonen логотип

Травми

Симптоми болю після травми

01

Різкий та сильний біль, набряк та обмеження рухливості в ураженій ділянці.

02

Розтягнення та розриви зв’язок, сухожиль та м’язів. Ці явища супроводжуються болем, набряком, синцями, спазмами м’язів та обмеженням рухливості ураженого суглоба.

Як позбутися болю після травми

Ми отримуємо травми взимку, коли падаємо на обмерзлих тротуарах та сходах, і цілий рік – під час занять спортом, у побуті, при користуванні транспортом тощо. Від забиття і гематом, розтягнення зв’язок, вивихів суглобів та переломів кісток не застрахований ніхто. А це означає, що завжди актуальним є питання про лікування болю, зумовленого наслідками травми.

Причини болю після травми

Падіння та підняття важких речей (виробничі травми). Через це найчастіше трапляються розтягнення, травми спини, голови та шиї.  Також небезпечні травми, пов’язані з повторюваними однотипними рухами.

Неправильна організація тренувального процесу (спортивні травми). Невдалий вибір спортивного взуття чи одягу, поганий фізичний стан, легковажне ставлення до розминки та розтяжки перед тренуванням часто призводять до негативних наслідків.

Побутові травми. Внаслідок побутових травм можуть постраждати будь-які частини тіла, а це м’язи, кістки, суглоби та з’єднувальна тканина (сухожилля та зв’язки).

Види травм

Вважають, що перелом кісток кінцівок і хребта – найнебезпечніші травми (крім, звісно, черепно-мозкових). Однак пошкодження (розрив) зв’язки на нозі або руці теж може загоюватися кілька місяців. Навіть забій з утворенням великої гематоми (синяка) не тільки має неестетичний вигляд, а й завдає часом досить сильного болю.

Відчувши біль після травми, слід негайно звернутися до лікаря. Тільки фахівець може визначити, чи є перелом кісток або розрив зв’язок, тільки він має вправляти вивих та призначати лікування. Навіть коли травма виявилася незначною, вона все одно потребує уваги. Від того, наскільки швидко та правильно буде надано допомогу, часом залежить життя людини та прогноз розвитку ускладнень.

Головні наслідки будь-якої травми – це біль та запалення. Лікування має бути спрямоване на їх усунення, зниження набряку м’яких тканин і відновлення нормального кровообігу в ураженій зоні.

Профілактика травм

Для уникнення травм завжди слід бути уважними та обережними. Під час спортивних занять важливо виконувати вправа правильно, під контролем професійного тренера. А взимку, під час ожеледиці, треба виходити з дому заздалегідь і йти повільно, ступаючи на повну стопу і трохи ковзаючи. Жінкам не варто носити взимку взуття на високих підборах, бо на них особливо важко утримати рівновагу. Зимове взуття має бути зручним, надійно фіксувати ногу. Краще вибирати чоботи з ребристою чи рифленою підошвою.

Якщо, попри всі запобіжні заходи, ви падаєте, намагайтеся при цьому не розмахувати руками. Краще, навпаки, згрупуватися. Тоді пошкодження від травми будуть меншими. А перевірений народний засіб одразу після неї – це лід чи щось холодне. У перші хвилини після травми лід потрібно прикласти до постраждалого місця як надійне знеболювальне. Холод уповільнює кровотік у зоні забиття, тому зменшуються розміри гематоми. Тримати його можна кілька годин, іноді знімаючи, щоб не допустити переохолодження.

Лікування

Правильний діагноз та ступінь тяжкості травми в кожному конкретному випадку може визначити лікар і після цього призначити відповідну терапію. Для зменшення запалення та болю можна використовувати безрецептурні протизапальні засоби. Лікар також може порекомендувати комплекс вправ для відновлення після травми.

Аргетт спрей і Аргетт пластир від болю після травми

Позбутися болю після травм допомагають різні ліки. Наприклад, через кілька годин після забиття, коли вже не потрібно прикладати лід, можна використовувати Аргетт спрей. Він містить диклофенак натрію, який проникає в осередок ураження та зменшує там запалення та біль. За рахунок сучасної форми випуску у вигляді спрею Аргетт діє досить швидко, через 30 хвилин після нанесення. Зменшенню болю сприяє приємне відчуття прохолоди за рахунок ментолу у складі спрею Аргетт.

Паралельно зі спреєм Аргетт можна використовувати і пластир Аргетт. Цей медичний виріб містить метилсаліцилат, левоментол, камфору та вітамін Е. Такий комплекс також має знеболювальну, протизапальну, судинорозширювальну та розігрівальну дію, завдяки чому із зони ураження виводяться небажані речовини.

Спрей Аргетт можна використовувати 2-3 рази на день, а пластир – 2 рази на добу (діє протягом 12 годин). Застосування спрею та пластиру Аргетт сприяє зменшенню болю, запалення та якнайшвидшому відновленню після отриманої травми. А якщо біль дуже сильний, то за призначенням лікаря можна приймати Аргетт Дуо в капсулах. Він містить диклофенак натрію швидкої та пролонгованої дії, тому для досягнення ефекту зазвичай достатньо лише однієї капсули на добу.

Проникає безпосередньо в вогнище запалення та швидко полегшує біль!
Пластир від дикого болю в спині та суглобах.