Schonen логотип

Болісний спадок цивілізації

Каменная статуя

Біль у суглобах можуть спричиняти найрізноманітніші причини: травми, надмірні фізичні навантаження, інфекційні захворювання, проте найпоширенішою причиною вважається остеоартроз.

Його називають сумним «спадком» цивілізації.

Спосіб життя як причина

Через сучасний спосіб життя і харчування дегенеративні зміни у суглобах, характерні для остеоартрозу і остеохондрозу, у віці від 50 до 60 років є у кожної другої людини. У віці 60+ років – практично у 100% населення!
Остеоартроз (ОА) колінних, тазостегнових суглобів і остеохондроз хребта – найчастіші причини тривалих болів і порушення працездатності. На них страждають представники всіх професій і соціальних груп. Болі в спині, пов’язані зі зміною хрящових поверхонь міжхребцевих дисків, посідають друге місце серед причин непрацездатності через хвороби.

Суглоб – заручник ситуації

Остеоартроз підступний тим, що охоплює відразу весь суглоб: уражаються хрящ, зв’язки, сухожилля і м’язи, що його оточують. Хрящі забезпечують амортизацію і безболісний рух у суглобах завдяки зменшенню тертя дотичних поверхонь. Однак у суглобовому хрящі немає судин, він живиться завдяки тканинам навколо себе. Тому найменше порушення кровопостачання, наприклад під час тривалого перебування в незручній позі, призводить до погіршення кровообігу в дрібних судинах окістя, кісток і м’язів. Це може стати початком розвитку остеоартрозу. Поступово тоншають та розшаровуються хрящі. Вони стають крихкими, менш еластичними і легко травмуються при найменшому фізичному навантаженні. З руйнуванням хряща в порожнині суглоба можуть накопичуватися його фрагменти, а на хрящовій поверхні – надлишкові розростання у вигляді «шпильок». З плином часу розвивається запалення, суглобова щілина звужується й уражений суглоб утрачає свої функції. Через це людина відчуває сильний біль та скаржиться на обмеження рухів у суглобі.

Активність, масаж, психотерапія

Як же уникнути цього тяжкого спадку цивілізації або хоча б полегшити його? Серед основних рекомендацій щодо лікування остеоартрозу кистей рук, тазостегнового і колінного суглобів червоною лінією проходить помірна фізична активність, спеціальні вправи і зниження зайвої ваги. Також показано використовувати шини та бандажі при ОА суглобів кисті і коліна.
У оновлених рекомендаціях лікування остеоартрозу, виданих у 2020 році Американською колегією ревматологів (ACR) спільно з Фондом боротьби з артритом (AF), зроблено акцент на когнітивно-поведінковій терапії, акупунктурі, кінезіотерапії, термотерапії тощо.

Золотий стандарт лікування

Традиційно при болях у суглобах і спині використовуються препарати швидкої дії – нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Залежно від інтенсивності болю і запалення пацієнтам з ОА і остеохондрозом хребта, ускладненими радикулітом, НПЗЗ призначають у вигляді ін’єкційних, зовнішніх або пероральних форм. Серед останніх добре зарекомендували себе препарати на основі диклофенаку натрію. Вони визнані «золотим стандартом» протизапальної терапії при захворюваннях суглобів, ревматизмі, больовому синдромі та інших ураженнях опорно-рухового апарату. При цих діагнозах важливо, щоб препарат діяв швидко, а ефект зберігався якомога довше. Саме так працює препарат Аргетт Дуо від SCHONEN. У одній його капсулі міститься 25 мг диклофенаку натрію у швидкодіючій кишковорозчинній формі (рапідні гранули) і 50 мг диклофенаку натрію з уповільненим вивільненням (ретардні гранули). Ця подвійна лікарська форма забезпечує швидке, протягом перших 15 хвилин, знеболення і при цьому тривалу протизапальну дію (протягом 12 і більше годин). Крім того, за рахунок контрольованого вивільнення, без «піків» і «провалів» концентрації в плазмі крові, забезпечується рівномірний розподіл диклофенаку у суглобовій та м’язовій тканині, а ризик побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту значно знижується. Відповідно, кратність прийому і ефективна добова доза Аргетт Дуо SCHONEN менші, ніж традиційного диклофенаку в таблетках (по одній капсулі 75 мг 1-2 рази на день).