Schonen логотип

Остеоартроз – що це та чому з’являється

Болит поясница

Корисні поради

Остеоартроз – це захворювання, яке належить до групи захворювань опорно-рухового апарату. Це найбільш поширене захворювання суглобів, яке характеризується зниженням якості хрящової тканини, що призводить до погіршення рухливості, болю та запалення.

Остеоартроз може розвиватися у будь-якому віці, але найчастіше він проявляється у людей після 50 років.

Причини розвитку остеоартрозу:

Надмірна вага: навантаження на суглоби збільшується, що призводить до їх швидкого зношування.

Травми: пошкодження суглобів можуть призводити до розвитку остеоартрозу.

Генетична схильність: наявність специфічних спадкових властивостей може збільшувати ризик розвитку захворювання.

Хронічні недуги: деякі захворювання, такі як ревматоїдний артрит, можуть впливати на розвиток остеоартрозу.

Неправильне харчування: недостатня кількість поживних речовин та вітамінів у їжі може призводити до швидкого зношування хрящової тканини.

Остеоартроз часто стає серйозною проблемою для здоров’я і якості життя, але існують способи, які можуть допомогти зменшити біль та зберегти мобільність суглобів.

Ось кілька корисних порад для людей з остеоартрозом:

Дотримуйтеся здорового способу життя

Регулярні фізичні вправи та здорове харчування можуть допомогти зменшити біль у суглобах і зберегти їхню рухливість. Включіть у розклад дня фізичні вправи – йогу, плавання, піші або велосипедні прогулянки. Також слід уникати паління і вживання алкогольних напоїв, які можуть погіршити стан суглобів. За наявності надмірної ваги потрібно схуднути.

Правильно рухайтеся під час роботи та відпочинку

Це може допомогти зменшити навантаження на суглоби. Сидячи або стоячи, дивіться прямо, з піднятими плечима і розслабленими м’язами. Коліна повинні бути злегка зігнуті, а ступні – розташовані на поверхні підлоги.

Носіть зручне взуття

Взуття має добре підтримувати стопу. Також воно повинно мати добрі амортизаційні властивості, щоб зменшити навантаження на суглоби. Взуття з високими підборами або плоскою підошвою краще уникати.

Використовуйте знеболювальний Аргетт пластир mini (6,5*4,2см)

Завдяки спеціальному розміру mini його зручно наклеювати на суглоби (лікоть, коліно, зап’ястя та інші). Він містить 4 компоненти, які гріють та лікують біль у суглобах до 12 годин. Середня ціна* 1 пластиру – 28 грн. Запитуйте в аптеці Аргетт пластир mini – від дикого болю у суглобах.

*Середня ціна в аптеках за 1 пластир, за даними ТОВ «Проксіма Рісерч Інтернешнл», – 28 грн. Реклама медичного виробу з лікарським засобом. Перед використанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем та ознайомтеся з інструкцією. DMAU.ARG.23.04.12